Kultura picia herbaty w Czechach. Jak powstały herbaciarnie? Czajnikowy.pl{Informacje na temat: Kultura picia herbaty w Czechach. Jak powstały herbaciarnie? Czajnikowy.pl
Zobaczyło już film: 14279
Czas jaki trwa film: 13m 4s
Wasza ocena: 604
Ilość reakcji: 43
Opis: Kultura picia herbaty w Czechach. Jak powstały herbaciarnie? Portal i sklep z herbatą http://www.czajnikowy.pl Blog: http://www.czajnikowy.com.pl/historia-kultury-picia-herbaty-w-czechach-jak-powstaly-herbaciarnie-w-polsce/ Facebook: http://facebook.com/czajnikowy.pl Twitter: http://twitter.com/czajnikowypl Instagra...

Kultura picia herbaty w Czechach. Jak powstały herbaciarnie? Czajnikowy.pl

- I miss the times when I lived in Brno, Czech rep., and could enjoy all the teahouses that were there! Really magical places, worth visiting :)
- Wracam chętnie do tego :)
-
- Ale fajne spodnie, Czajnikowy! :)
- "Bierzemy polskie pieniądze" <3
- My Słowianie od zawsze mamy kierunek azjatycki. Polską kulturą szlachecka była w zasadzie oparta na kulturze azjatyckiej (Persja i Turcja. Persja, bo każdy wysoko urodziny chciał mieć pochodzenie od ludu starożytnych, a Turcja, bo była blisko i było widać bogactwo), a Europejczycy nie rozciągają kraji azjatyckiej i Polska szlachta kojarzy się Słowianom z wysokim statutem społecznym, czyli Azjatki=bogaty.
- blagam !!! co to za utwor od 1.50 ??!!!!
- Sami uchodźcy w tle ;)
- Już dawno nie byłam w Cieszynie a Śląsk bardzo piękny, szczęście że mam tam rodzinę ;) 
Super robota :)
- Mam zapytanie, jak odróżnić chińską od japońskiej senchy.
- Czy ten odcinek był nakręcony w Czechach?
- Wiem, ze to nie jest herbata, ale czy była by możliwość abyś zrobił jakiś materiał dotyczący tego całego "zioła życia" jiaogulan? Czy jest to warte zachodu? Przy okazji, duże uznanie za taką masę ciekawych informacji. Nie tylko w tym filmie.
- Szkoda,że tak rzadko dodajecie filmiki😞
- Genialny odcinek, znowu dowiedziałam sie czegos nowego:) nie miałam pojęcia, ze herbata jest dla Czechów tak wazna...:)
- kiedy byles w Cieszynie:) miszkam tutaj:) i czajownie za granica tez zman:)
- Jedyną herbaciarnię w Dublinie prowadzą sąsiedzi z południa :) 
Tradycyjne irlandzkie tea rooms to całkiem inna bajka - ciasta, czarna herbata, kawa, ewentualnie nowinki w stylu zielonej czy owocowych i ziołowych, a więc taka herbaciarnia to unikat na skalę kraju.
Świetny materiał tak btw :)
- Bardzo dobrze zmontowane! Wyjaśnienia na ekranie + super ujęcia miasta. Bardzo mi się podoba, wow <3
- Cześć. Na początku powiem, że świat herbaciany jest mi obcy. Oglądam ciebie, trochę jak program Roberta Makłowicza, nie kucharzę, ale miło się ogląda.
Od 6 lat mieszkam w Chinach, tutaj bardzo ludzi ma w domach drewniany stolik do parzenia herbaty, w wielu firmach jest nie tylko stolik, ale również oddzielne pomieszczenie dla ceremoni herbacianej. Interesy często zalatwia się przy herbacie. Ja natomiast przepadam za herbatą chińską ponieważ jest dla mnie zbyt wodnista, za delikatna w smaku. Nie wiem jak jest teraz w Polsce, ale 6 lat temu i dalej w mieście rodzinnym (Łódź) powstało dużo nastrojowych herbaciarni, w takim stylu babcinym jak to opisałeś. Dwa lata temu odwiedziłem Polskę  żoną, chinką. Zabrałem ją do takiej herbaciarni i było oczarowana. Mówi, że jest cudownie, magicznie, że taka herbaciarnia zrobiła by furorę w Chinach. Czyli babciny styl, duże filiżanki, ciasta itd. Więc jak słuchałem teraz ciebie, że ta nuda herbaciana z azjii wita w Polsce, to mi się smutno zrobiło :-)))
- no i to mi się podoba. SZACUNEK  trzeba nagłośnić  Czajnikowy.!
- Bardzo ciekawy materiał. Naprawdę świetne.
Znam trochę Czechów, bo prowadzę z nimi interesy, ale o ich zamiłowaniu do herbaty nie wiedziałem. Piwo, knedle, rohliki... i czaj.
- Świetny materiał, naprawdę ciekawy i bardzo ładnie nakręcony. A w sumie to nawet nie przepadam za herbatą :)