Jaką wodą parzyć herbatę, jaka woda jest najlepsza do parzenia herbaty. Czajnikowy.pl{Informacje na temat: Jaką wodą parzyć herbatę, jaka woda jest najlepsza do parzenia herbaty. Czajnikowy.pl
Zobaczyło już film: 21281
Czas jaki trwa film: 4m 28s
Wasza ocena: 607
Ilość reakcji: 41
Opis: Jaką wodą parzyć herbatę, jaka woda jest najlepsza do parzenia herbaty Nasz sklepik: http://sklep.czajnikowy.pl Chcesz więcej? http://www.czajnikowy.pl Sklep z najlepszą herbatą: http://www.czajnikowy.pl...

Jaką wodą parzyć herbatę, jaka woda jest najlepsza do parzenia herbaty. Czajnikowy.pl

- Kocham herbatę, czarną, czasem mam ochotę na zieloną, ale czarna to moje Niebo, pijam jej hektolitry, najchętniej parzę po turecku, i jest doskonała, a wieczorem, przed snem, daje mi wytchnienie i dobry nastrój i nawodnienie, niczym jak herbatą tak się nie napiję.
Bardzo fajny, wartościowy kanał, dziękuję :D
- A może by p.Fus w serii „czarka po mapie”;)?
-
- Gdzie jest Fus pytam??? 😂
- A jak jest z yerbą, też gotować wodę do białego wrzątku?
- Chcemy więcej pana Fusa.
- Mam pytańko. Wiemy, że woda z kranu się nie da to parzenia herbaty, bo zawiera po pierwsze dużo choru, po drugie jest bardzo twarda. Jeżeli nie mam dobrego źródła wody, jaką Pan poleci lepszą kupować np. ze sklepu, znaczy jakiej firmy(jeżeli chodzi o polski rynek), która zawiera to wszystko aby herbata dobrze się czuła w tej wodzie? Z góry dziękuje i pozdrawiam!
- A pan Fus to chyba brat Ciasteczkowego Potworka
- ciekawe...
- Pan fus jest swietny :) bardzo fajny klimacik dodatje do twojego programu. :) takze oby wiecej :)
- chcemy Fusa
- Pan Fus jest kapitalny! :D
- Jaka woda wychodzi z popularnych elektrycznych dzbanków do gotowania wody? [
- jaką monetą (prócz chińskiej) warto się posłużyć, aby eksperyment z napięciem powierzchniowym był miarodajny? 5gr? 2? 1?
- Cos mi to nie pasuje. Przeciez jeśli zaleje się szklankę z herbatą kiedy nie gotuje się woda w czajniku bradzo mocno to w szklance po chwili pojawia się taka zawiesina i herbata jest wtedy niezbyt smaczna. Ja zawsze wodę do kawy i herbaty zaparzam aż leci mocna para i mi smakuje
- Woda w większości miast naszego kraju (poza Warszawą) jest bardzo dobrej jakości w porównaniu np do innych krajów. Jest jakości dobrej wody mineralnej jako że wydobywana jest ze źródeł trzeciorzędowych lub starszych - nie jest to więc źródlana woda bogata w...H2O ;) twardość spowodowana węglanami wapnia jest może i wysoka, ale nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, mało tego jest zbilansowana magnezem, sodem itp. Jednym słowem można pić z kranu (przynajmniej w Poznaniu, Pile, Kaliszu, Wrocławiu:))
- Im woda twardsza, tym większe ma napięcie powierzchniowe, czyli woda do herbaty musi być twarda czy miękka? z chińskiej tradycji wynika, że twarda, a z tego, co Pan mówi, to ma być miękka.
- No pewnie :)
- A czy podgrzana do 75 stopni woda mineralna (np. cisowianka) jest odpowiednia do zielonej herbaty?
- Miękką wodę nie chce straszyc ale od miękkiej wody siadają organy
- Czy woda do parzenia zielonej herbaty powinna zawrzeć (na biało) a potem zostać wystudzona do odpowiedniej temperatury czy po prostu wystarczy tą wodę nagrzać do zalecanej temperatury parzenia?