7 najpopularniejszych mitów o HERBACIE. Czajnikowy.pl{Informacje na temat: 7 najpopularniejszych mitów o HERBACIE. Czajnikowy.pl
Zobaczyło już film: 27778
Czas jaki trwa film: 10m 38s
Wasza ocena: 840
Ilość reakcji: 96
Opis: Obalamy najpopularniejsze mity o herbacie Portal i sklep z herbatą i kawą: http://www.czajnikowy.com.pl Blog: https://www.czajnikowy.com.pl/7-mitow-dotyczacych-herbaty/ Facebook: http://facebook.com/czajnikowypl Twitter: http://twitter.com/czajnikowypl Instagram: http://instagram.com/czajnikowypl 00:00 mity do o...

7 najpopularniejszych mitów o HERBACIE. Czajnikowy.pl

- Jakoś tak wyszło, że przez ostatnie kilka dni zrobiłem sobie maraton czajnikowego, nowych i starych materiałów. Śmiesznym faktem, potwierdzającym jak głęboko zakorzenione są te mity jest to, że sam Rafał 4 lata temu w polemice z gościem DDTVN mówił, że herbata parzona dłużej odpręża bo "garbniki neutralizują kofeinę" :p ot ciekawostka
- Ja słyszałem , że BIAŁA jest najzdrowsza! Nie tylko dlatego że najmiej obrobiona, ale dlateżo że zachowuje najwiecej dobroczynnych skladnikow [bardzo mnie to interesuje gdyż biała jest moją ulubioną :) Proponuję do następnego odc o mitach.
-
- Przybylok słusznie prawi, ale zapomina o jednym - większość wspomnianych substancji, oprócz kofeiny i paru innych w naparze herbacianym występuje w tak małych ilościach, że trzeba by pić wiadrami albo jeść świeże liście, by to miało jakikolwiek zauważalny wpływ.
- O micie, że długo parzona herbata odpręża słyszałem od Ciebie :P
- A herbata z cytryną? Słyszałam opinie, że powoduje raka. Czy to prawda?
- Twórzcie, twórzcie bo chcemy Was oglądać ;)
- Pozdrawiam
- Dziękuję, świetny odcinek! :-)
- 1. Herbata czarna zakwasza. 2. Zbyt długie parzenie (powyżej 5 minut) czarnej herbaty sprawia, że wydziela się zbyt dużo garbników i herbata zaczyna być niezdrowa. 3. Czarna herbata to używka, narkotyk (jak biały cukier czy kawa) - to bodaj opinia jakiegoś polskiego doktora czy autorytetu w medycynie.
- O rany! To zielona herbata nie jest zdrowsza od czarnej? Nie lubię, nie piję, ale ciągle mi powtarzają, że zielona zdrowsza i że powinnam ją pić, a tu takie zaskoczenie! Dziękuję za precyzyjne wyjaśnienie! Mogę z czystym sumieniem nadal pić czarną :)
- Dziękuję za ten filmik jak zwykle ciekawy
- ale się spasłeś ;-)
- super
- Czy będzie poradnik o parzeniu herbaty w imbryku?
- Jak zwykle ciekawy odcinek. Podobno przy problemach z żołądkiem (nadkwaśność, zgaga, zapalenie błony śluzowej itp) czarna herbata powinna być odstawiona. Zielona natomiast nie przeszkadza. Mit?
- Często słyszę ze czrarna herbata przebarwia zęby. Czy to prawda?

(pewnie tak jak ktoś nie mylę haha)
- Yerby dej 🍵🍵🍵🍵
- Panie Rafale, bardzo dziękuję za ciekawe informacje. Serdecznie pozdrawiam 👍😊
- Największy mit o herbacie jaki słyszałem to, że ktoś kiedyś widział smutnego Rafała bez uśmiechu od ucha do ucha.
- Bardziej pasujące stwierdzenie było by: "wymagające trochę więcej Wchodu" :D